Hledaný výraz musí mít více jak 2 znaky.
Jak po zimě opravit zámkovou dlažbu
Betonové dlaždice jsou velmi odolné, avšak vlivem mrazu, sněhu a jeho následného tání mohou popraskat nebo se drolit. Dalším problémem, který budete muset po tuhé zimě řešit, je propad či vzedmutí samotné dlažby. V tomto případě je na vině nesprávně připravené podloží. Jak si s těmi to problémy poradit?
Popraskání a drolení dlažby
Vyměnit popraskanou dlaždici zvládne skoro každý. S použitím dlátka a majzlíku popraskanou dlaždici nadzvednete a vyndáte ven. Zkontrolujte podloží a případně ho dosypte štěrkem, ať se vám dlaždice nepropadne. Potom už stačí na místo vložit novou dlaždici a gumovou palicí ji pěkně doklepnout na místo.
Máte po zimě popraskaných dlaždic víc než jednu? Praskání je známkou nekvalitní dlažby a dříve nebo později je budete muset vyměnit všechny. Vyberte si kvalitní betonovou dlažbu u nás. V nabídce máme betonové dlaždice i zámkovou dlažbu, která nepopraská.
Oprava podloží a kontrola spár
Jsou na příjezdové cestě dolíky? Propad nebo vzedmutí dlažby jsou většinou špatnou vizitkou přípravy podloží. Ať už jste ji podcenili vy, nebo najatá firma, dlažbu budete muset rozebrat a podloží opravit. Ve většině případů stačí vyrovnat vrstvu štěrku, která pod dlažbou je. V místě propadu tedy dlažbu rozeberte, štěrk dosypte a plochu důkladně vyrovnejte.
U vzedmutých dlaždic vrstvu také vyrovnejte a případně trochu štěrku odeberte. Rovinu raději ještě zkontrolujte vodováhou. Pak už stačí dlažbu zase složit a gumovou paličkou ji usadit do nově přichystaného podkladu. Na závěr vysypte spáry křemičitým pískem.
Nejste si jistí, jak v případě pokládky správně postupovat? Osvěžte si pracovní postup v našem článku.
Do oprav se pusťte, až opadnou mrazy
I když vás pohled na propadlou nebo popraskanou dlažbu netěší, vyčkejte, dokud zima nepomine. Nová nadílka sněhu a ledu vašim opravám opravdu neprospěje a dost možná byste je museli za pár týdnů zopakovat. Proto raději sledujte předpověď počasí a neunáhlujte se, ono vám to neuteče.